مدیریت پرت مصالح

مدیریت پرت مصالح

شماره موضوع : ۰۱۰۱

پرت مصالح در کارگاههای بزرگ موضوعی است که به دقت باید مورد بررسی و مراقبت قرار گیرد، مدیریت پرت مصالح زمانی که تامین مصالح پیمانکاران جزء با پیمانکار است بسیار حاد می شود.

مدیریت پرت مصالح

وقتی که سر به زنگاه می رسی و مصالح پراکنده را میبینی برای زدن جریمه مناسب وجود یک دوربین و سرعت عمل خوب … به کار می آید.

نکته ای هم اضافه کنم، کنترل مصالح چند راه دارد، یکی اینکه از میزان مصالح مورد نیاز یک برآورد داشته باشید و سپس ان مقدار رو با مقدار پرت محاسبه شده ای در اختیار پیمانکار قرارداده و به او تحویل بدید. در این سیستم هر وقت مصالح ب دلیل حیف و میل پیمانکار جزء کم اومد میتونه خودش خریداری کنه یا شما با هزینه بالاسری  جریمه و هر چی زورتون رسید ازش کم کنید و بهش مصالح رو برسونید.

سیستم دوم اینکه بی حساب به پیمانکار مصالح بدیدف تموم شد دوباره برسونید مصالح رو و اگر صحنه هایی مشابه این پیش اومد به میزان لازم جریمه کنید، این سیستم خیلی … و نادرست است. شما هم سیستم دیگه ای میشناسید؟ خوب با ما در میون بزارید.

565

پر کن پیاله را، کین جام آتشین ... دیریست ره به حال خرابم نمی برد

دیدگاه کاربران
 • مهندس عمران ۲۱ تیر ۱۳۹۲ / ۱:۱۳ ب٫ظ

  بر اساس هر نوع کار و مصالح رواداری ها (تلورانس) پرت مصالح را آیین نامه معتبر ASTM مشخص می نماید.

  • مهندس ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ / ۳:۵۱ ب٫ظ

   برای محاسبه ی پرت مصالح بدون توجه به نوعشون و بدون اینکه موارد را شمارش کنیم چه راهی وجود داره؟ ترجیحا از روی نقشه هم بشه انجامش داد و محاسبه کرد.

 • یاسر ۱۵ تیر ۱۳۹۲ / ۳:۲۲ ق٫ظ

  با سلام
  میزان ودرصد مجاز پرت هر یک از مصالح رو که بتونیم بهش استناد کنیم وهنگام حساب وکتاب با پیمانکار لحاظ کنیم در کدوم منبع معتبر اومده

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان