عکس های روکش ایزوگام جدید بر روی ایزوگام قدیمی با زیر سازی

نکات ایزوگام کاری ترمیمی :

در این سری از عکس ها دیده می شود که سطل های قیر را به صورت ردیفی بر روی بلوک بتونی هایی قرار داده تا همگی با هم سرد نگردند و یکی یکی بتوان آنها را استفاده نمود و بخارات فرار آنها سریع تبخیر نگردد…

ایزوگام ترمیمی

پیش از ایزوگام کردن باید آب سطح را خشک نمود.

ایزوگام ترمیمی

ایزوگام ترمیمی

باد کردگی ها را باید با کاتر یا چاقو به صورا ضبدری برید و باز کرد تا بعداً با حرارات آنرا آب بکنیم و زیر سازی را اصلاح نماییم.

ایزوگام ترمیمی

توجه داریم که اگر جایی برآمدگی داشت و سر راه آب را می گرفت و باید تا سطح آسفالت کاری زیرین پشت بام سطح را کند و با حرارات خیلی بالا سطح را با قیر ریزی جدید ترمیم و اصلاح شیب نمود.

ایزوگام ترمیمی

پیش از ایزوگام بایستی سطح را کاملاً جارو نمود (اگر امکانات بود قبل از کار با شلنگ همه جا را کامل بشویید) و قیر پاشی کرد.

ایزوگام ترمیمی

البته قیر پاشی این حضرات در این عکس ها کافی نمی باشد (ولی الحق کارشون خوب بوده است).

برای تهیه قیر می توانید قیر های حلب تهیه نمایید (نه قیر دمیده یا امولوسیون).برای پشت بام های قدیمی و پکیده مثل این پشت بام ، تقریباً برای قیر پاشی لبه ها و کف به ازای هر ۱۵ مترمربع یک حلب قیر نیاز دارید.اگر بخواهید اصولی کار کنید ، تقریباً ۱.۵ برابر سطح پشت بام موجود نیاز به ایزوگام دارید.یعنی اگر پشت بام ۱۰۰ متر است ، ۱۴۰ تا ۱۵۰ مترمربع نیاز به ایزوگام دارید.البته این فرمول حدودی و برای کارهای کوچک و بازسازی است.

ایزوگام ترمیمی

قسمت هایی که ترک های انعکاسی و قاچ خوردگی از زیر دارد را اگر ۵ لایه هم ایزوگام کنید باز هم ترک می خوردند.راه حل آن است که ابتدا ترک را کمی باز کنید ، آنرا حرارات دهید ، با قیر آب شده روی آن کامل پوشش دهید ، روی آن توری مرغی پهن کنید ، دوباره رویش قیر بریزید ، بعدش یک لایه ایزوگان تقویتی رویش اجرا کنید و در نهایت ایزوگام اصلی را در آن محل اجرا کنید تا ترک نتواند دیگر رشد کند و کرنش های حرارتی را توری مرغی جذب نماید.

محل های آب چکان مانند زیر ناودان را ایزوگام تقویتی هم بزنید تا آب به مرور زمان به زیر آن سرایت نکند.

معمولاً در بالای خط دیوار ها در پشت بام در زمستان ها بیشتر ترک ایجاد می گردد (به علت ارتعاش ، جمع شدن آب و انتقال حرارت) بنابراین برای ترمیم ترک های سقف به خط ترک دیوار ها توجه فرمایید.

ایزوگام چسبیده به دیوار ها را با کارد یا کاتر از قسمت قوس لبه ببرید تا هم هوای زیر آن خارج شود ، هم بتوانید لایه های زیرین را روی هم آب کنید و هم ایزولاسیون به طور صحیحی بر روی آن قرار گیرد.

ایزوگام ترمیمی

لبه های پشت بام را که سمان کاری آن ور آمده یا تکه تکه شده است را کاملاً بکنید ، روی آن جارو کیند (اگر توانستید رویش آب بریزید تا خاک آن برود) تا به سطح سالم زیرین برسید ، سپس یه گونی کنفی بر دارید (یا یه کلاه پشمی چیزی اینجوری که به خودش قیر رو نگه داره!) بعد با سیم به دور یه لوله ببنیدید و تو قیر بکنید و تمام سطح کار را قبل از ایزوگام کردن با قیر بپوشانید.بعد هم با حرارت بیشتر از حرارتی که کف را ایزوگام کردید دیواره ها را ایزوگام کنید تا حسابی ایزوگام به جون دیواره ها بچسبد.

اگر توانستید و می صرفید حتماً تا روی جان پناه قدیمی را هم ایزوگام کنید.

ایزوگام ترمیمی

تا جایی که من می دانم ، بهترین برند ایزوگام الآن در تهران ایزوگام کسری بام دلیجان (بام گستر) فویل دار است که خودش درب کارخانه رول ۱۰ متری را ۶۰۰۰۰ (در تاریخ ۱۸/۱۲/۹۱) فاکتور میکنند ، می باشد.من که کلاً متری ۷۰۰۰ تومان بدون زیرسازی پرداختم.بابت قیر کاری هم ۴ تا حلب (حلبی ۲۷۵۰۰) رو حساب کردم و یه چیزیم (۱۰۰ تومان) گذاشتم روش که خستگیشون در بره.

از ایزوگام پشت فویل دار استفاده کنید تا در تابستان هوای منزل خنک تر گردد.اگر هم که ایزوگام زیرین قبلی سیاه بوده ، می توانید اگر نخواستید ایزوگام جدید کنید ، الاستومر سفید بگیرید بر روی بام بپاشید.

ایزوگام ترمیمی

به درز گیری و تقویت دور لوله بخاری و دهانه چاه تخلیه آب حتماً بسیار توجه کنید.

ایزوگام ترمیمی

نگذلرید همسایه ها پایه کولر ها و ماهواره هایشون رو روی ایزوگام مستقیم بگذاریند ، چون در تابستان تحت وزن خود در قیر نرم شده فرو میروندو …. .می توان یک تیکه ایزوگام را برداشت و دو لا کرد و به صورت تقویتی بدون چسباندن زیر کولر یا ماهواره قرار داد.البته این کمار به خاطر این است که شاید بعداً خواستند آنها را جا به جا کنند.

در مورد ایمنی کار حرفی نمیزنم ، همه می دونن باید از ماسک و عینک و گوشی محافظ استفاده نمود ، ولی چون هیچکی گوش نمیدهو عمل نمی کنه ، پس بزار هر کاری می خوان بکنند.

حتماً قبل از ایزوگام شرط کنین که گارانتی ۱۰ ساله رسمی ایزوگام شرکت فروشنده ایزوگام را به همراه فاکتور رسمی انجام کار به شما بدهند.

ایزوگام های ترمیمی (لایه جدید) را به صورت چپی راستی بیندازید تا احتمال آب دادن کمتر شده و کار تقویت گردد.

یادتان هم نرود فردا یه کارگر بیاورید پشت بام همسایه رو که آشغالاتون رو ریختن توش جمع کند. وقتی اسباب اثاثیه ای را جا به جا می کنید ، مواظب باشید جایی از ایزوگام سوراخ نشود.

شماره این اکیپ :

۰۹۱۲۳۶۶۷۳۴۸-۴۴۵۴۳۴۴۰

برای اینکه تخفیف بگیرین بگین ما عکس کارهای شما رو تو اینترنت دیدیم!

از Admin تقاضا دارم این فایل را دانلود کرده و در وب سایت برای دانلود مستقیم  آپلود نماید.با تشکر انجام شد

عکسهای تفصیلی با کیفیت بالاتر را از لینکهای زیر میتونید دانلود کنید:

لینک مستقیم : دانلود تصاویر اجرای ایزوگام جدید بر روی ایزوگام قدیمی

لینک کمکی (سرور ۴shared) : دانلود تصاویر اجرای ایزوگام جدید بر روی ایزوگام قدیمی

پسورد فایل : www.memarchitect.com

سوالی بود در خدمتم.

1

Structural & Seismic Engineer

دیدگاه کاربران
 • سهند ۳ خرداد ۱۳۹۲ / ۴:۰۹ ب٫ظ

  با سلام خدمت همکاران محترم زیاد صلیقه به خرج نبردین لوله بخاری رو خیلی بی سلیقه کار کردین به هر حال خشته نباشید ضمنا به وبلاگ ایزوگام من هم سر بزنید.با تشکر

 • هیراد ۱۰ فروردین ۱۳۹۲ / ۵:۰۳ ق٫ظ

  با سلام و تبریک . منظورتونو از آلاستومر سفید متوجه نشدم . الاستومر سفید چی هست؟

  • مهندس عمران ۱۰ فروردین ۱۳۹۲ / ۳:۴۲ ب٫ظ

   سلام
   Elastomer:An elastomer is a polymer with viscoelasticity (colloquially “elasticity”), generally having low Young’s modulus and high yield strain compared with other materials. The term, which is derived from elastic polymer, is often used interchangeably with the term rubber, although the latter is preferred when referring to vulcanisates. Each of the monomers which link to form the polymer is usually made of carbon, hydrogen, oxygen and/or silicon. Elastomers are amorphous polymers existing above their glass transition temperature, so that considerable segmental motion is possible. At ambient temperatures, rubbers are thus relatively soft (E~3MPa) and deformable. Their primary uses are for seals, adhesives and molded flexible parts.
   From Wikipedia
   الاستومر یا لاستیک مایع ماده ای است که برای عایق بندی بر روی سطوح با فرچه یا پیستوله پخش می کنند.تو اینترنت سرچ کنید شرکت های زیادی آن را می فروشند.

 • مهدی مطلق ۳۰ اسفند ۱۳۹۱ / ۹:۵۱ ق٫ظ

  مطلب بسیار خوب و آموزنده ای بود، برای اطلاع دوستان، باید اضافه کرد که اجرای ایزوگام با اجرای لایه محافظ عایق و پوشش نهایی بام که غالبا موزاییک هست نهایی می شود، همچنین در عایق کاری بام پروژه ها، حتما پس از اتمام کار سطح پشت بام رو آب ببندید و تست کنید و بعد تحویل بگیرید. این نکاتی که در بالا برای گوشه ها و دور لوله ها گفته شده رو هم حتما به خاطر داشته باشید که از اهم واجبات هست. در نهایت به خاطر داشته باشید که اگر پس از تحویل عایق و گذشت زمان، بارون اومد و عایق آب داد، بسته به جایی که عایق آب داده بگید پس از تست و تحویل و قبل از اجرای پوشش نهایی به دلیل سهل انگاری عایق سوراخ شده …

 • احمد رضا ۲۸ اسفند ۱۳۹۱ / ۱۰:۲۱ ق٫ظ

  خیلی عالی بود.همراه با چاشنی شوخی مطالب رو به صورت اجمالی و خوب تشریح میکنید.آدم اگه یه کم فنی باشه مطلبو میگیره و میتونه همون کار رو واسه خودش انجام بده.هم لذت انجام کار توسط خود آدم یه چیز دیگس و هم کلی تو هزینه ها صرفه جوئی میشه.انصافا” دمت گرم.

  • مهندس عمران ۲۸ اسفند ۱۳۹۱ / ۵:۳۵ ب٫ظ

   انصافاً مخلصیم!

 • مهندس عمران ۲۵ اسفند ۱۳۹۱ / ۸:۱۲ ق٫ظ

  عجیبه ، هیچ نظری ندادند.نمیدونم خوشتون اومد ، بدتون اومد؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان