زیر سازی سقف کناف

زیر سازی سقف کناف

شماره موضوع : ۰۰۹۱

برای زیر سازی سقف های تایل کناف از آویزهای مخصوص با اصطلاح آویز فنر دوبل استفاده می شود، این آویزها با قطعه HT90 که ۹ سانتیمتر طول دارد به سقف متصل می شوند. این اتصال مطابق با  استانداردهای کناف باید با پیچ و رولپلاک انجام گیرد ولی همه کناف کاران ایران با دستگاه های میخ زن، مثل مدل هیلتی آن، میخ را به سقف می کوبند، کناف این کار را نه رد کرده و نه پذیرفته و ما موندیم در این نحوه برخورد …

زیر سازی سقف کناف

به هر حال در سقف کاذب تایل ۶۰ در ۶۰ فاصله آویز ها ماکزیمم از یک دیگر ۱۲۰ سانتیمتر باید باشد. همچنین در ارتفاع زیر ۲۰ سانتیمتر از آویزهای فنر دوبل نمیتوان استفاده نمود و باید از سیم اسکوپ دو لایه شده با تایید دستگاه نظارت استفاده شود.

زیر سازی سقف کناف

565

پر کن پیاله را، کین جام آتشین ... دیریست ره به حال خرابم نمی برد

دیدگاه کاربران
 • مهندس عمران ۵ فروردین ۱۳۹۲ / ۷:۱۳ ب٫ظ

  به نظر من باید میخ هیلتی رو رد کرد چون ر طولانی مدت یا تحت بارهای رفت وبرگشتی لرزه ای مطمئناً دچار مشکل خواهد شد.

 • محمد رضا مجاهدی ۱۸ بهمن ۱۳۹۱ / ۰:۲۶ ق٫ظ

  مهدی جان ممنون از مطالب مفیدت. این مورد آخری رو می شه یه کم بیشتر توضیح بدی. من متوجه نشدم آیا علت عدم استفاده از آویزهای فنر دوبل طول زیادشونه؟ اون سیم اسکوپ دو لایه چیه مثلا مثل سیم اسکوپ سنگ به نما منظورته. بعدش این تصویر آخری آویزها مثل تسمه فلزی هستند درسته؟

  • مهدی مطلق ۱۸ بهمن ۱۳۹۱ / ۶:۵۶ ب٫ظ

   @محمد رضا مجاهدی, خواهش می کنم، بله علت اینه که ما یه فاصله حدود ۵ سانت واسه اون قطعه ht90 لازم داریم و خود فنر و حواشی اون هم حداقل ۱۰ سانت فضای بازی می خوان و حتی اگر آویزها رو کوتاه کنی عملا استفاده از اونها غیر ممکنه. بنابراین استفاده از سیم مفتول گالوانیزه قطر ۱ یا ۲ میلیمتر که معمولا برای اسکوپ سنگ استفاده میشه رو با این شرط از پیمانکار قبول میکنی که سیم رو ۲ لایه کنه و ببنده به مته پیچ کن (screw gun) و بتابونه تا بشه مثل طناب یا کابل بعد استفاده کنه. یه نکته در مورد کناف بگم به طور کلی این اولین چیزیه که من دیدم میشه خیلی محکم کتاب استانداردش رو باز کرد و مو به مو جزییاتش رو به اجرا گذاشت. طرف هم ابدا نمیتونه بگه این مال کتابه و تو اجرا داستان فرق میکنه. شرکت کناف تو هر جای دنیا که عواملش کار کنن به درخواست شما بازرس می فرسته سر پروژه و پوست طرف رو می کنه. حالا اینجا با اجازت دست بچه های کناف بند بود، من پوستشون رو کندم. البته توی قرارداد باید ذکر شده باشه که استاندارد کناف ملاک کار هستش. کجا بودیم حالا؟ اون تسمه فلزی در واقع یک قطعه u36 هستش که برای آویز لبه باکس استفاده شده، اینها ناودونی های کناف هستند و شماره ۳۶ عرض ناودونی رو به میلیمتر نشون میده. حالا توی نوشته ها و تصاویر بعدی بهش می پردازم. ضمنا اون چیزی که توی عکس آخر به طور افقی تا بینهایت رفته یه لوله گالوانیزه برقه. فراموش نکنیم که ما داریم توی سقف کاذب رو می بینیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان