سنگ خوب سنگ بد

سنگ خوب سنگ بد

شماره موضوع : ۰۰۵۹

انتخاب سنگ یکی از مسائلی است که باید مواظب باشید نیروی جواد پروژه مسئول خرید آن نباشد و یا به طمع خرید یک سنگ ارزان منابع مالی پروژه را هدر ندید.

سنگی که در عکس میبینید رگه های وحشتناکی داشت که در حین حمل و نقل با دست به راحتی میشکست و بالای ۵۰ درصد آن در نهایت پرت می شد. رنگ آن هم متاسفانه از ادب به دور خواد بود که توضیحی در مورد آن بدیم …

سنگ خوب سنگ بد

خلاصه اینکه در خرید مرمریت های رگه دار دقت کنید. کلا با سنگهایی که پشت آنها توری دارد با دقت بیشتری برخورد کنید.

کلیدواژه : سنگقرنیز
565

پر کن پیاله را، کین جام آتشین ... دیریست ره به حال خرابم نمی برد

دیدگاه کاربران
 • مهندس کشمیری ۲۸ آذر ۱۳۹۱ / ۹:۴۸ ق٫ظ

  دوست عزیز باید مجدد یاداور بشم که تمامی سنگ های مرمریت ترد و شکننده هستن و در فراوری ان معمولا از تور استفاده میشود و این تور زدن بخشی از فرایند فراوری سنگ های مرمریتی و تراورتن هست، از اینکه از رنگ سنگی خوشتون نمیاد هم این امر یک موضوع طبیعی و شخصی است چون ممکن است یک شخص دیگه خوشش بیاد و حتی یک ارشیتکت هنرمند ممکنه اون سنگ رو در جای بکار ببره که نظر شما عوض بشه. و در رابطه با وجود رگه باید بگم ما رگه قهوه ای در سنگ نداریم، اگر منظور شما ناپیوستگی هست ، این مورد ممکنه در اثر ضربه جدا بشه، ولی ترک های خیلی ریز مشکلی در سنگ مرمریت ایجاد نمیکنه، چرا که ترک در تمامی سنگ های مرمریتی وجود داره و در کارخانه رزین میشه.

  • مهدی مطلق ۲۸ آذر ۱۳۹۱ / ۱۱:۵۳ ق٫ظ

   @مهندس کشمیری, سپاس از یادآوری، اینجا یک کارگاه بزرگ ساختمانی است، از سنگهای تراورتن و مرمریت متعددی استفاده شده و با ترکها آشنایی داریم. سنگ مزبور در همین حین عکس برداری نیز توی دست خورد می شد. ضمنا استفاده از تور نیز برای سنگهایی که دوغابی اجرا می شوند مثل سم هستش.

 • مهندس کشمیری ۲۸ آذر ۱۳۹۱ / ۷:۰۸ ق٫ظ

  با سلام و خسته نباشید.
  دوست عزیز من مهندس معدن و فعال در زمینه معدن سنگ ساختمانی هستم، از توضیح شما در رابطه با سنگ بالا به چند دلیل خوشم نیامد، یک اینکه ما معدنکاران سنگ را برکت خدا میدانیم و همانطور که عام مردم نان را مقدس میدونن.
  دو اینکه سنگ تابلو هنر طبیعت و نقاش بزرگ ان است
  سه اینکه همه سنگ ها زیبا هستن این ضعف فراوری و هنری است که ما در کاربرد ان داریم
  پس خواهش میکنم اگر از سنگی خوشتون نیامد به اون بی احترامی نکنین،چون سنگ ها شخصیت دارن، این صحبت رو کسی متوجه میشه که تو صنعت سنگ و معدن بوده و سختی هاش رو چشیده.ممنون

  • مهدی مطلق ۲۸ آذر ۱۳۹۱ / ۹:۳۱ ق٫ظ

   @مهندس کشمیری, مهندس گرامی، ممکن است آن سنگ در هر جای دیگر مفید باشد، ولی برای ساختمان استفاده از آن واقعا مفید نیست. بسیار شکننده و بد رنگ و بد برش و دارای رگه و تخلخل بسیار نامناسب. حالا اگر به شخصیت و غرور آن سنگ این کلمات برخورنده است، پوزش می خواهم.

 • کیان ۵ آذر ۱۳۹۱ / ۵:۲۹ ب٫ظ

  چه رگه هایی بد هستند؟ رگه های سفید رنگ؟ یا خصوصیت خاصی دارند؟ چون بیشتر سنگها رگه هایی با رنگهای مختلف دارند

  • مهدی مطلق ۶ آذر ۱۳۹۱ / ۲:۳۸ ب٫ظ

   @کیان, رنگ رگه ها همیشه تعیین کننده نیست. خصوصیت رگه های نامناسب این است که پشت سنگ در محل رگه ترکهای خیلی ریز دارد و یا سنگ از این محلها به سادگی می شکند. به عنوان مثال در سنگ مرمر رگه های قهوه ای می تواند سنگ را بسیار شکننده کند. پشت سنگها معمولا خیلی حرف برای گفتن دارند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان