کاشی معرق

کاشی معرق

یکی از سخت ترین و ظریفترین نما سازی ها کاشی معرق در معماری اسلامی ماست، دقت کار در این نوع کاشیکاری باید بسیار بالا باشد. الگوها و اشکال هندسی باید به دقت انتخاب شوند، حالا که کامپیوتر هم به کمک دوستان آمده و کمی کار را راحت تر کرده ولی باز هم…

شما در این عکس پشت کار را می بینید … در عکسهای آینده نمونه های بیشتری از این کار را میبینیم. راستش این کارها بسیار بسیار زیباست ولی من یک مسجد سفید رنگ خالص را بیشتر می پسندم تا مسجدی که شدت تزیینات آن، حواس مرا از یاد خدا باز دارد.

کلیدواژه : کاشیکاریمعرقنما
565

پر کن پیاله را، کین جام آتشین ... دیریست ره به حال خرابم نمی برد

دیدگاه کاربران
  • سهراب تکبیری ۲۲ مرداد ۱۳۹۱ / ۶:۲۵ ب٫ظ

    یک مشکل قدیمی در کشیکاری جزییات نصب و آسیب پذیری اون هست که شاید دلیل رنگ و وارنگ بودن سنتی آن هم ناشی ازآنست . زیرا لزوم تعویض زود هنگام و پی در پی ناشی از آسیب پذیری نصب معماران را ناچار میکرده برای پنهان کردن تفاوت رنگ کاشیهای جدیدالنصب با کاشیهای قبلی به تضادهای رنگی و فرمی کاشیهای معرق و هفت رنگ رو بیاورند …راستی کسی میدونه که آیا میشه کاشی را هم مانند سنگ به صورت خشک کار کرد؟؟؟

    • مهدی مطلق ۲۲ مرداد ۱۳۹۱ / ۸:۰۸ ب٫ظ

      @سهراب تکبیری, قاعدتا باید بشه، باید با پیمانکار کاشی در این خصوص هماهنگی صورت بگیره، کاشی غیر سنتی این امکان رو داره ولی هفت رنگ سنتی رو نمیدونم، می پرسم، میگم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان