خبر مرگ مرا با تو چه کس خواهد داد؟

خوب بالاخره سکته برای همه هست، مرگ هم همینطور.

در چند روز گذشته هاست معمارشیتکت معلق شد و برگشت اطلاعات با همکاری شرکت هاستینگ برتینا و با یک بدبختی انجام گرفت. قضیه ساده است، با توجه به تعداد بازدید کننده که هرچند کم هم بود و سرویسهای خیلی خیلی کمی که داشتیم باز هم هاست ارزان قیمت جواب نمیداد و هر روز پیام اخطار دریافت میکردیم این اواخر.

تا اینکه یک روزی به طور کلی از روی صفحه رادار وب، محو شدیم رفت. خوب این یک تلنگر بود برای ما که بالاخره ادامه راه به چه شکلی پیش می رود … یا باید برود … دو راه هست یکی ایجاد اجبار برای پرداخت هزینه جهت دانلود کتابها که کمی آزار دهنده هم هست … مثلا برای دانلود یک کتاب مبلغ ناچیزی مثلا ۵۰۰ یا هزار تومن دریافت شود برای هزینه های جاری … راه دوم ایجاد سیستم اختیاری است یعنی اگر دانلود کردید و حال کردید و یا از مطالب اینجا لذت بردید خوب یک هزینه ای هم پرداخت کنید یک چیزی شبیه donation یا حمایت مالی به صورت آزاد. و یک مطلب اینکه در صورت تامین هزینه، لینکها میتواند مستقیم باشد و به این شکل دانلودها نیز بسیار راحت تر است.

در هر صورت کار اینجا یک کار دو طرفه بود از ابتدا، یعنی یک سری اطلاعات در اختیار ما بود که در اختیار همه دوستان قرار گرفت چون به احتکار اطلاعات اعتقادی نداریم، و طبیعتا یک انتظار حمایت هم از شما میرفت چرا که اینجا به سازمان و جایی وابسته نبود. بگذریم … کمتر از یکماه فرصت داریم فکر کنیم و تصمیم بگیریم …

565

پر کن پیاله را، کین جام آتشین ... دیریست ره به حال خرابم نمی برد

دیدگاه کاربران
 • صبا ۵ مرداد ۱۳۹۱ / ۷:۵۹ ق٫ظ

  سلام،اگر اجباری بشه حتما رمز اینترنتی و این مسائل میخواد؟اگر این حالت پیش بیاد از کجا باید مطمئن باشیم که اطلاعات بانکی ما پیش شما محفوظ میمونه؟صراحتا باید بگم که هک کردن اطلاعات از روی سایتی مثل معمارشیتکت سخت نیست.خوبه که برای این قسمت مسئله حتما فکری بکنید.

  • مهدی مطلق ۵ مرداد ۱۳۹۱ / ۵:۵۱ ب٫ظ

   @صبا, کلا برای پرداختهای اینترنتی چه اجباری چه اختیاری، هیچگاه سایت مستقیما درگیر نمیشه یعنی نمیتونه بشه و از طریق درگاه های امن بانکها پرداخت انجام میشه.

 • فاطمه ۳ مرداد ۱۳۹۱ / ۷:۵۹ ب٫ظ

  با سیستم اختیاری موافقم..البته اجباریش هم ارزشش رو داره..منتهی هزینه ۵۰۰یا ۱۰۰۰ خیلی کمه… موفق باشید

 • فرزاد ۳ مرداد ۱۳۹۱ / ۶:۳۰ ب٫ظ

  این دو روزه اومدم ترسیدم حسابی!:)) آقا هر فکری بکنی ما حمایت میکنیم همه گی
  به نظرم سیستم کمک اختیاری باید قرار بگیره بقل سایت، چه قرار باشه برای کتابا جداگانه هزینه داده بشه چه قراره همینجوری مجانی بمونه

  • مهدی مطلق ۶ مرداد ۱۳۹۱ / ۶:۱۳ ق٫ظ

   @فرزاد,سپاس بیکران از لطفی که داشتی و داری.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان