زمانبندی صحیح

زمانبندی صحیح

آیا پیش نیازهای اجرای محلی که در برنامه دارید رعایت شده است؟ آیا در مسیر رفت و آمد ماشین آلات سنگین ساختمانی … کارها انجام شده است؟ آیا بخشهایی که اجرا می کنید در معرض خطر نیستند؟ در عکسی که می بینید بنا به ملاحظات برنامه ای و یا هر ایده دیگری، بخشی که در معرض عبور و مرور ماشین آلات بوده و حالا حالاها هم در معرض عبور و مرور باقی می ماند سنگ شده است … نتیجه روشن است … آسیب دیدگی نمای اجرا شده.

565

پر کن پیاله را، کین جام آتشین ... دیریست ره به حال خرابم نمی برد

دیدگاه کاربران
 • سهراب تکبیری ۱۸ تیر ۱۳۹۱ / ۶:۰۱ ب٫ظ

  پیمانکار از نظر تدارکاتی حد اقل یک ماه باید از برنامه جلو باشد ………۱

 • سهراب تکبیری ۱۸ تیر ۱۳۹۱ / ۵:۵۱ ب٫ظ

  ….خوب به نظر میرسه عدم حضور به موقع پیمانکار جزئ یا آماده نبودن مصالح در هنگام اجرا بیشتر از اونکه به برنامه زمانبندی مربوط باشه به عدم تدارک به موقع کارها توسط پیمانکار مربوطه همونطور که اشاره کردیدید نشانه مدیریت ضعیف پیمانکاره و به هیچ وجه قابل توجیه نیست ….حتی در شرایط بسیار خاص بر اساس شرایط عمومی پیمان پیمانکار باید یک ماه عبل از زمان شروع عملیات اجرایی ناظر و کارفرما را در جریان شرایط خاص خارج از کنترل خود در خصوص تامین مصالح یا به کارگیری یک پیمانکار جزئ خاص قرار دهد تا بدون آنکه از برنامه زمانبندی عدول شود چاره ای اندیشیده شود….

  • مهدی مطلق ۲۱ تیر ۱۳۹۱ / ۵:۳۸ ب٫ظ

   @سهراب تکبیری, اتفاقا مهمترین بحث برنامه زمانبندی تدارک کارهاست. وقتی صورت نگیرد اکیپ اجرا و مهندسی بدون آن تدارک کاری از دستش ساخته نیست.

 • سهراب تکبیری ۱۷ تیر ۱۳۹۱ / ۵:۵۶ ب٫ظ

  به نظرم یکی از مواردی که برنا مه های زمانبندی را در حین اجرا دچار مشکل میکند و همواره فرآیند ” ساختار شکست ” ( ریز کردن عملیات اجرایی در برنامه زمانبندی جهت کنترل بهینه و آن لاین واقتصادی پروژه ) را با مشکل مواجه میسازد همین نداشتن اولویت بندی دقیق کلیه عملیت اجرایی است و از آنجا که دست اندر کاران تهیه برنامه های زمان بندی اغلب فارغ التحصیلان رشته صنایع و بیگانه با ریز کارهای ساختمانی هستند این معضل بیش از پیش تشدید میگردد خوب است همکاران با کمک یکدیگر در این جهت اقدامی کنیم یا اگر دوستان مرجع یا منابع مفیدی در این خصوص میشناسند شر کنند….

  • مهدی مطلق ۱۸ تیر ۱۳۹۱ / ۲:۰۹ ب٫ظ

   @سهراب تکبیری, شاید این بخشی از مشکل باشد، باید نمونه هایی از برنامه زمانبندی کارگاه را که بچه های عمران تهیه کردند اینجا ارائه کنم. منتها مشکلی که ما بیشتر با آن طرف هستیم عدم حضور به موقع پیمانکاران جزء و نبود اراده و همکاری در سطوح مدیریتی است. مثلا برای آن فعالیت پیمانکار یا مصالح نیست و مجبوری فعالیت بعدی را شروع کنی …مثلا کانال ساز نیست مجبوری سقف کاذب را شروع کنی …

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان