دانلود کتاب معماری : معرفی معمار معاصر: سر نورمن فاستر

دانلود کتاب معماری : معرفی معمار معاصر: سر نورمن فاستر

عنوان کتاب : sir norman foster

نویسنده: Philip jodidio

انتشارات:

کد کتاب : ۰۱۲۶۰۱۲۲۶

توضیحات:

معماری های – تک (hi-tech) یکی از فرزندان خلف معماری مدرن بود. آن موقع که چارلز جنکز و رابرت ونتوری در خیال خام خود مرگ معماری مدرن را اعلام کردند ، غافل از سبک ها و شیوه هایی بودند که از دل اندیشه مدرن خارج شده اند.(شاید خیلی هم غافل نبودند ولی اینها را جزو فلسفه پست مدرن میدانستند) یکی از این شیوه ها ، معماری با تکیه بر تکنولوژی بالا (hi technology) است که در کارهای ریچارد راجرز و رنزو پیانو و همچنین نورمن فاستر بروز یافت.

ابتدا این انتقاد متوجه آن بود که به بحث اقلیم بی توجه است… پس اکوتک (echotech) شکل گرفت که اساس توجه آن بر پایداری اکو سیستم بود. امروزه معماری پایدار یا (sustainable arch.) بی توجه به تکنولوژی، سخت شکل می گیرد.

(از کتاب معماری معاصر غرب قبادیان نیز استفاده شود.)…

کتاب را از آدرس های زیر دانلود کنید:

لینک مستقیم : معرفی معمار معاصر: سر نورمن فاستر

پسورد فایل : www.memarchitect.com

حجم فایل : حدود ۱۶ مگابایت

فرمت فایل : pdf تصویری

تعداد صفحات : ۴۵ صفحه

565

پر کن پیاله را، کین جام آتشین ... دیریست ره به حال خرابم نمی برد

دیدگاه کاربران
 • maral ۲۸ آبان ۱۳۹۲ / ۱۲:۵۴ ب٫ظ

  سلام
  از لحن صحبتتون با دوستانی ک ب سایتتون سر میزنن و نظراتشونو میدن واقعن خوشم اومد
  لحن شوخ و راحتتون برعکس خیلی از مدیران سایتای دیگه هستش
  واسه لبخندی ک رو لبام نشوندین و واسه تمام زحماتتون ک بخاطر ما معماریا هستش ممنونو
  خدا قوت

 • Norman Foster ۱۳ دی ۱۳۹۱ / ۸:۴۳ ب٫ظ

  مطمئناً وب سایت شما وب سایت سیاسی نیست و در آن شکی نیست.
  ولی این مطالب رو برای اون معماران تازه کاری می نویسم که خیلی به نماد گرایی آشناییت ندارن و کور کورانه بعضی از معماران را بالا می برند.
  Sir نرمن فاستر یکی از بلند پایه ترین افراد انجمن بین المللی فراماسونری هست.انجمنی که برای شیطان پرستی کار میکند.ایشان الکی درجه Sir را از ملکه انگلستان نگرفتند ، به خاطر خدمت هایشان به ایشن بوده است.در واقع خوب از موقعیت خودش در عالم معماری استفاده کرده تا اون صد ها نماد آبلیسک رو در دنیا بر پا کنه.
  حتی نماد شیطان که شبیه به آبلیسک بوده و حاجیان به آن در کعبه سنگ می زدند را برداشت و جایش یک دیوار قوسی شکل را ساخت ، اون هم با مشارکت مستقیم پادشاه عربستان.
  آخرین شاهکارشم برج شیطان رو به روی کعبه است که در سپتامبر ۲۰۱۲ سایه اش بر روی مکه افتاد.
  می توانید بیشتر هم سرچ کیند و ببینید چی درست است و چی غلط ، ولی هیچ گاه در علم پر اهمیتی مثل معماری از شناسایی مفاهیم عمیق نماد شناسی به سادگی نگذرید .
  حواستان باشد از چه نمادی که غیر مستقیم تبلیغ کننده چه کسانی است استفاده می کنید.
  اگر کسی در حد نورمن فاستر هم بود ، باز هم با درایت و منطق به آثارش بنگرید ، نگویید فلانی دیگر خدای این کار است و ما باید چشم و گوش بسته از او اطاعت کنیم.
  خوش باشید.

  • ali ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ / ۱۱:۳۱ ق٫ظ

   این رو برای شما می نویسم که ۴ تا سایت ولایی خوندی حالا اومدی راجع به کون و مکان حرف میزنی .اول از تمام ظواهر یک چیزی اطلاع پیدا کن بعد راجع بهش نظر بده.من نمیتونم توی یک نظر تمام تاریخ فراماسونی و شیطان پرستی و ستاره پنج پر و ابلیسک و چشم جهان بین و… رو برایت تو ضیح بدم ولی در حد چند جمله خلاصه میکنم.فراماسونی هیچ ربطی به شیطان پرسی نداره. تاریخ فراماسونی به ۱۱۰۰ میلادی و قبل تر برمیگرده و شیطان پرستی فرقه جدید تریه.اگر هم در تواریخ نوشته شده در زمان پیشین فراماسونری رو ضد دین لقب میدادند به خاطر این بود که برای نظر های ضد کلیساییش از طرف کلیسا تکفیر شد همون کلیسایی که گالیلیه رو هم تکفیر کرد. حتما نمیدونی که ایزاک نیوتن هم فراماسون بوده.حتما اون هم شیطان پرسته. نماد ابلیسک قبل از اینکه نماد شیطان در دین اسلام بشه خیلی قبل تر در مصر به کار میرفت (جالبه تمام نماد ها موجود از تمدن مصریان الهام گرفته شده وبه نوعی با تاریخ حدود ۶۰۰۰ سال این تمدن پدر بشریت متمدن هست) این نماد خدای رع در مصر باستان بوده و من نمیدونم چه ربطی به شیطان وشیطان پرستی داره.بسیاری از سازه های مدرن به خاطر زیبایی شون از نماد ها و ظواهر بناهای دوره باستان استفاده می کنند و حتما که از منظور خاصی گرفته نشده مثل کاخ سفید که بر طبق معماری یونانی ساخته شده. تماتم شهر واشنگتن براساس ستاره پنج پر و ستاره داوود بنا شده . ستاره پنج پر در تمدن های پیشین نماد سیاره زهره و سیاره زهره هم نماد زن بوده. در آیین های میترایی و آیین های شبیه به اون به زن (به عنوان مادر انسان و به تشبیه مادر کائنات) احترام خاصی گذاشته میشد. ونماد هایی برای اون ایجاد شد. در قرون وسطی کسایی رو که تکفیر میشدن رو شیطان می نامیدند و اینکه شیطان در اونها ظهور کرده نماد شیطان در کلیسای قرون وسطی (پافومت) بود. بدین ترتیب آیین میترایی و دیگر آیین های که با نظر کلیسا هماهنگ نبودند رو شیطان پرست می خواندند.و برای تشبیه بیشتر سر پافومت رو در ستاره پنج پر جای دادند به عنوان اینکه این گونه ایین ها نماد شیطان هست. قرن ها گذشت تا اینکه گروه هایی به عنوان شیطان پرست( نه واقعا شیطان پرست بلکه شیطان رو به خاطر اختیار و اراده و تواناییش تحسین میکنند) از این نماد استفاده کردند. نماد ابلیسکی که در مقابل یاد بود آبراهام لینکن در شهر واشنگتن قرار داره نماد پیروزی و پیشرفت و پاییداری ملت آمریکا در حوادث و مشکلات و نماد اشعه برنده خورشیده که بر تاریکی ها غالب میشه و نه ربطی به خدای رع داره و نه شیطان پرستی. نماد پرچم اسراییل هم ستاره داووده .کار به چه جایی رسیده که ما این نماد رو نماد شیطان پرستی لقب میدیم. حتما داوود هم شیطان پرست بوده . واقعا متاسفم باری این جماعت تا یه چیزی رو میبینند سریع یه برچسب شیطان بهش می زنند .من خودم تو طرح هام خیلی از نماد های ابلیسک و ستاره های پنج پر و شش پر و نماد های دیگه استفاده میکنم و به جای دستور گرفتن از معنای نماد خودم بهش یک معنای جدید میدم.

   • norman foster ۱ تیر ۱۳۹۲ / ۱۱:۳۹ ق٫ظ

    این دیدگاه به دلیل خروج از ادب، پاک شد.

    • ali ۱ تیر ۱۳۹۲ / ۲:۰۱ ب٫ظ

     جوابت رو نمیدم و میگذارم خوانندگان خودشون قضاوت کنند. این جا مشخص شد اطلاعات کی اندکه. شما جماعت وقتی کم میارید شروع میکنید فحش دادن. فقط این ادب ولا رو از کی یاد گرفتی از رئیس و بزرگ و مقتداتون.

     • مهدی مطلق ۱ تیر ۱۳۹۲ / ۶:۳۱ ب٫ظ

      ضمن پوزش از شما بازدیدکننده گرامی، دیدگاه مورد نظر پاک شد.

  • محمدرضا مجاهدی ۳ تیر ۱۳۹۲ / ۹:۱۷ ب٫ظ

   دوست عزیز بخش عمده مطالبی را که اینجا نوشته اید منطبق بر صجبت هایی است که آقای رائفی پور در سخنرانی هاشون مطرح کرده اند که متاسفانه بدون اطلاعات دقیق در زمینه معماری این حرف ها رو منتشر کرده اند. کاش شما زحمت بکشید سری به وبسایت نورمن فاستر بزنید و پروژه های عربستان ایشون رو ببینید و بفهمید که اون مجموعه هتل کنار مسجدالحرام کار ایشون نیست. اما کارهای به شکل هرم داره معروفترینش هرم صلح آستانه پایتخت قزاقستانه ولی من با نگاه علی آقا در تفسیر نمادها موافق ترم. ترسیدن از نمادها به خاطر تعابیری که ما به اونها ضمیمه می کنیم آدم ها رو از هم دور می کنه. بذارید یه تجربه خودم رو بگم یه دوره ای که موج اسلام هراسی تو فیلم های هالیوودی زیاد شده بود مثلا یه ویرانه رو نشون می داد که شیطان از اونجا بیرون میومد و پس زمینه صدای اذان می اومد و … اصفهان بودم زیر گنبد مسجد شاه یه توریستی نزدیکم بود و داشت بشکن می زد تا صداش تکرار بشه بعد نوبت من شد رو سنگ واستادم و گفتم الله اکبر تا صدام تکرار بشه یهو دیدم توریسته با حالتی وحشت زده از من دور شد! رسانه ها می تونن توهمات زیادی رو به مغز ما تحمیل کنن و ما آدم ها رو از هم دور کنن یا به هم مظنون بشیم یا یک ترس بیخودی داشته باشیم از همه چی. مثل این که هر جا تک چشم دیدیم بگیم این ترویج شیطان پرستیه مثلا بعد از رواج این فیلم های آقای رائفی پور اومدن هر چی تصویر چشم تو فرسک های مترو تهران بود رو یا کندند یا پاک کردن تا خیالشون راحت بشه که نماد شیطان رو از بین بردن چرا فکر نمی کنن چشم می تونه معانی بسیار عمیق تری را با خودش حمل کنه مثل دریچه نگاه هر انسان به جهان، اسباب آشنایی و دل بستن انسان ها به یکدیگر و … خلاصه چشم ها را باید شست…

 • محمد رضا حکیمی ۲۷ آذر ۱۳۹۰ / ۱:۲۸ ب٫ظ

  پسورد این فایل که اشتباه. کلی زور زدم دانودش کردم ولی میگه پسورد اشتباهه

  • مهدی مطلق ۱۰ دی ۱۳۹۰ / ۵:۰۸ ب٫ظ

   پسورد فایل آدرس کامل سایت هستش با نقطه ها و دبلیو دبلیو ها … با حروف کوچک خداییش اینقدر در سایت توضیح دادیم کف کردیم بچه های معماری قبلا دیپلم داشتن الان ندارن؟

 • ایزی ۲۷ مهر ۱۳۹۰ / ۷:۴۲ ق٫ظ

  من این کتاب رو دانلود کردم اما کاش ترجمه فارسی دشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان