دانلود یک پروژه فاز ۲ : ساختمان تجاری و خدماتی بیرجند

مهمترین اصل در یک پروژه فاز۲ معماری یا نقشه های اجرایی ساختمان ، هماهنگ بودن آلبومهای معماری ، سازه ، برق و مکانیک است. جایی که لوله های فاضلاب و آبرسانی و یا کانالهای تهویه مربوط به نقشه های تاسیسات در نقشه های معماری منعکسند و در نقشه های سازه تمهیدات لازم برای آنها دیده شده ، نورپردازیهای برق با نقشه سقف کاذب معماری و کابل کشی شبکه و پریزها با پلانهای مبلمان منطبق است. برای دستگاههای تهویه و فنهای مکانیک در نقشه های برق تمهیدات لازم دیده شده و… ترازهای پاگردها و شمشیری پله های معماری و سازه با هم هماهنگند… این یک آلبوم اجرایی کامل است.

حالا اگر از پنجره آلومینیومی مقطع داشته باشیم یا نه … جزییات اتصالات نمای آلومینیومی یا کاذب کناف ایران را داده باشیم یا نه … آیا کناف کار برای اجرای کار خود به نقشه جزییات عمومی ما مراجعه میکند؟ یا پیمانکار نمای آلومینیوم جزییات خود را بر اساس نقشه های ما؟ البته که نه. ولی ابعاد و اندازه کلی و تراز کف پنجره و تعداد آنها مهم است چرا که سفارش خرید و شاسی پنجره های آلومینیومی بر اساس آن صورت میگیرد. نقشه کاملی که فواصل و شکستگیها و متراژ سقف کاذب و ارتفاع آن از کف تمام شده را بدست دهد مهم است. اینکه سنگ نما چگونه به نما اسکوپ میشود را ما به سنگ کار متخصص آموزش میدهیم ؟ البته که نه ولی محل و جنس و ضخامت سنگها و بند های نما مهمند …

دوست عزیز جناب مهندس حامد رضا وثوق لطف کرده و یک نمونه از نقشه های اجرایی کار شده توسط خود را در اختیار ما قرار داده تا دوستان فیض لازم را ببرند. مهندس وثوق از دوستانی است که ضمن اشراف به مسائل اجرایی ، در مباحث نظری و فلسفه معماری هم صاحبنظر ست. نقشه ها را ببینید و اگر دو ساختمان دیگر ( درمانگاه دشت برچی و ساختمان کتابی ) را هم دارید ، میبینید که در الگوی نقشه کشی و ارائه نقشه ها تفاوتهایی هست ولی اصول مهندسی در همه ثابتند.

جزییات عمومی نقشه ها بنا به ملاحظاتی حذف شده اند. بخش اول شامل پلانها ، بخش دوم مقاطع و نماها و بخش سوم بزرگنماییهاست.

دانلود آلبوم نقشه های اجرایی ساختمان تجاری و خدماتی بیرجند ۲۱ صفحه در قطع A1:

بخش اول به حجم ۱.۴۴ مگابایت

بخش دوم به حجم نیم مگابایت

بخش سوم به حجم ۰.۸ مگابایت

فایلها صرفا با مقاصد آموزشی و آشنایی با فاز۲ معماری در اختیار دوستان قرارگرفته و هرگونه سوء استفاده بر خلاف خواسته ماست.

565

پر کن پیاله را، کین جام آتشین ... دیریست ره به حال خرابم نمی برد

دیدگاه کاربران
 • shabnam ۲۲ دی ۱۳۹۱ / ۵:۳۱ ب٫ظ

  salam ostad vagteton bekheir bebakhshid y soali dashtam b nazare shoma gerayeshe arshade modiryat poroje bara khanomha khobe az lahaze bazare kar????????/darzamn shoma midonid k daneshga azad arshade modiryat porojaro dare ya na?sepasgozaram

 • حمید ۲۳ دی ۱۳۸۸ / ۱۰:۰۸ ق٫ظ

  مرسی کمک خوبی بود جناب مهندس

 • ش.ج ۱۵ آبان ۱۳۸۸ / ۹:۵۴ ق٫ظ

  نه بابا برای درس متره یه پروزه فاز ۲ کامل می خواستم همراه با فاز ۱

 • ش.ج ۱۳ آبان ۱۳۸۸ / ۱۱:۱۲ ق٫ظ

  salam dastetun dard nakone ama mikhastam bebinam naghshehaye faze 1 in projaro darin (sotungozari va tedade daghighe armatorha

 • ناشناس ۱ آبان ۱۳۸۸ / ۰:۲۶ ق٫ظ

  سلام آقای مهندس میخواستو ازتون درخواست کنم که مطالبی رو که یه نفر نیاز داره تا یه دفتر قوی معماری داشته باشه برامون بفرستید.

 • ناشناس ۲۵ شهریور ۱۳۸۸ / ۴:۱۶ ق٫ظ

  ممنون

 • memar ۱۷ مرداد ۱۳۸۸ / ۷:۴۴ ق٫ظ

  عالیست

 • فرشید ۸ بهمن ۱۳۸۷ / ۹:۳۸ ب٫ظ

  با سلام و خسته نباشد این پستتون به من خیلی کمک کرد …ممنون از زحماتتون

 • کمال یوسف‌پور ۶ بهمن ۱۳۸۷ / ۳:۰۰ ب٫ظ

  آقای مطلقسلام؛لطفا با حضور در وبلاگ زروان، در انتخاب موضوع نهایی ضیافت دهم مشارکت نمایید.

 • ف.الف ۲ بهمن ۱۳۸۷ / ۴:۰۲ ب٫ظ

  salam, raje be oon postetoon raje be mosabegheye benetton, shoma toonestid ye barname fizikie daghigh peyda konid too site? man ke faghat ye liste fazaye kolli, masalan tabagheye edari, ya tejar , ya parking, peyda kardam, age chizi be cheshme shoma khorde lotf mikonid?

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان