فراخوان مسابقه معماری طراحی ساختمانهای بنتون در تهران

benetton

اخیرا فراخوان مسابقه معماری طراحی ساختمانهای بنتون در تهران در سایت آرونا (که کم کم به وبسایت مرجع خبر معماری هم تبدیل شده ) قرار گرفته و البته خبر انگلیسی که کپی از وبسایت اصلی است هم کاملتر بیان کننده بود.

مسابقه برای ارائه طرح-کانسپت ساختمانهای تجاری-اداری بنتون (Benetton) در نزدیکی میدانهای تجریش و ونک و بر خیابان ولیعصر در زمینهایی به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع برگزار شده.

از خصوصیات جالب این مسابقه بین المللی بودن و کوتاه بودن دست داوران داخلی از شگفت زده کردن شرکت کننده ها ! است.

با مراجعه به وبسایت بنتون آمار کامل مسابقه را ببینید … ساختمانها ۱۲ طبقه هستند ، ضوابط ساده و روشنی دارند ، مسابقه به روی همه شرکت کننده ها باز است و سه ماه هم فرصت خوبی برای طراحی یک ساختمان ۱۲ طبقه محسوب میشود ( با یکماه وقت مسابقه طراحی نصف شهر کربلا!+حرمین شریفین مقایسه کنید …)

به طرح های اول تا سوم هر ساختمان کلا ۳۰۰۰۰ یورو جایزه داده میشود : ۲۰۰۰۰ یورو نفر اول ، دوم و سوم هرکدام ۵۰۰۰ یورو. و شرکت کنندگان مجازند در هرکدام از طرح ها و یا در هر دو شرکت کنند. در متن توضیحات جوایز آمده است در صورتی که هیچکدام از طرح ها حائز رتبه نشدند ، جوایز بین طرح هایی که از طرف داوران بیشترین امتیاز را گرفته اند تقسیم میشود.

اطلاعات ارائه شده کامل و روشن هستند ضمن اینکه نقشه اتوکد و عکسهای مبهمی از سایت در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفته است.  (در واقع سایت پروژه ها اصلا با این عکسها معرفی نشده و صرفا عکسهایی از خیابان ولیعصر ارائه شده …)

ضمن آرزوی موفقیت برای شرکت کنندگان. من هم اگر تیمم تشکیل شد و … شرکت میکنم.

565

پر کن پیاله را، کین جام آتشین ... دیریست ره به حال خرابم نمی برد

دیدگاه کاربران
  • ناشناس ۲۳ دی ۱۳۸۷ / ۶:۴۶ ب٫ظ

    ضمن تشکر از همت جنابعالی در نگارش متنی زیبا ،اگه میتونید فایلاشو برام سند کنید

  • پسر شمالی ۱۴ دی ۱۳۸۷ / ۳:۵۶ ق٫ظ

    مهدی عزیز، کامنتت را دریافت کردم. بله… مهران همان همکلاسی شما است که در سالهای ۱۳۸۰ و ۱۳۸۱ با من بر روی یک پروژه نرم افزاری در شهر ساری همکار بود و پسر خیلی خوب و نازنینی بود که منهم مثل شما خاطرات خوبی را از وی دارم. مهران در همان سالها در ساری با یکی از بستگان ساروی اش ازدواج کرد و متاسفانه ارتباط منهم باهاش کم شد و مثل شما گمش کردم. اگر دفترچه تلفن قدیمی ام را بگردم شاید آدرس او یا بستگانش را پیدا کنم و حتما خبر می دهم که با شما هم تماس بگیرد.با احترامفرهاد پیروی

  • سکونتگاهی برای همه ۱۰ دی ۱۳۸۷ / ۳:۳۹ ب٫ظ

    آقای مهدی مطلقبا سلامضمن تشکر از همت جنابعالی در نگارش متنی زیبا ، علمی و ارج نهادن به اراده شما در شرکت در ضیافت نهم ،”سکونتگاهی برای همه”  از جنابعالی قدردانی می کند. امید است این حرکت علمی ایستگاه پایان نداشته باشد.با تشکرمحمدرضا منعام – فرناز ضرابیان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان